Українці танцюють. Олег Голдрич. - Львів: Край, 2003 PDF Друк Електронна адреса
Нарешті виданий перщий посібник з хореографії.
Сторінку підготувала Ярина Сенчишин.
Газета "Молода Галичина" від 23 липня 2003 року.
Заслужений працівник культури України Олег Голдрич видав у Львівському видавництві "Край" посібник "Хореографія".
Подаємо видавничу анотацію;
"Посібник складається з двох розділів. Перший розділ - "Основи хореографічного мистецтва"- містить різноманітний матеріал, розділ у якому читач може дізнатися про види хореографічного мистецтва, про творчі хореографічні колективи нашої держави, про розвиток аматорського танцювального мистецтва.
Друга частина книжки - "Основи теорії композиції танцю - знайомить з умовними позначеннями танцю, його малюнком, композиційною побудовою,сценічною обробкою народого танцю.
Автор розповідає про роль музичного супроводу у роботі хореографічного колективу, про драматургію танцю, художні прийоми копозиції, балетмейстерський план створення хореографічного твору та ін..."
Посібник О.Голдррича доповнено коротким термінологічним словником та списком використаної літератури, який містить переважно  назви праць російських та українських радянських авторів. Серед них найсвіжіша праця - з 1990 року. Виглядає так, що в роки встановлення незалежної України ніхто в Україні про хореографію не писав. Щодо решти світу - та сама картина. Невже теоретики і практики хореографії розівчилися писати? Неймовірна кількість фольклорних фестивалів, всесвітньо відомих танцювальних проектів і навіть підтанцьовок до виступів поп-зірок включно зі знаменитим двигуном національної культури ректором Поплавським - незаперечна мистецька пластична реальність останнього десятиліття.
Невже ніхто останнім часом не осмислював цей танцювальний "бенкет серед чуми" на межі тисячоліть?
Будемо сподіватися, що бодай частково це зробить Олег Голдрич.